Bez plastiku jako ochrony tony świeżego chleba codziennie marnowałyby się. Najważniejszą rolą opakowań z tworzyw sztucznych jest zatem zapobieganie marnowaniu żywności – co jest ogromnym obciążeniem dla klimatu.

Jako materiał tworzywo sztuczne ma wyjątkowe właściwości, idealne do przechowywania i transportu. Jednak użyte w nadmiernych ilościach – lub, co gorsza – zaśmiecone w naturze plastiki mają negatywny wpływ na środowisko, dziką przyrodę, siedliska dzikich zwierząt i ludzi.

Ukierunkowanie na 100% recyklingu materiałów

Ponieważ jesteśmy drugą co do wielkości grupą piekarniczą w Europie, nawet niewielkie zmiany w naszym procesie pakowania mają ogromny wpływ. Stworzyliśmy „Oświadczenie Unibake Plastics”, w którym dzielimy się naszą opinią i celami dotyczącymi zużycia tworzyw sztucznych: Zwiększymy nasz udział opakowań jednomateriałowych, co ułatwia recykling tworzyw sztucznych – dziś wykorzystujemy około 80% opakowań jednomateriałowych .

Do 2022 roku wszystkie nasze materiały opakowaniowe będą w 100% nadawały się do recyklingu. Również do 2022 roku zmniejszymy nasze ogólne zużycie plastiku o 10% – głównie poprzez zmianę grubości i rozmiaru naszych toreb plastikowych.