Zrównoważone surowce stanowią podstawę naszych zrównoważonych produktów piekarniczych. Muszą spełniać rygorystyczne specyfikacje dotyczące jakości żywności i spełniać wszystkie wymogi regulacyjne. Opracowaliśmy i udoskonaliliśmy nasz proces pozyskiwania surowców i ściśle współpracujemy z naszymi dostawcami, aby jeszcze bardziej udoskonalać nasze inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Zrównoważone kakao

Od końca 2020 roku w naszej ofercie piekarniczej stosujemy kakao w 100% pochodzące ze zrównoważonych upraw. Pozyskujemy produkty kakaowe tam, gdzie kakao jest produkowane zgodnie z międzynarodowymi standardami dotyczącymi wymagań ekonomicznych, środowiskowych i społecznych.

GMO

Lantmännen Unibake nie wykorzystuje ani nie zezwala na stosowanie materiałów GMO w swoich produktach. Wszystkie nasze produkty są wolne od GMO zgodnie z prawodawstwem europejskim. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić brak GMO w naszych produktach i zgodność ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Wszyscy nasi dostawcy przestrzegają naszej polityki dotyczącej GMO i prawodawstwa europejskiego oraz dostarczają wymaganą dokumentację, taką jak certyfikaty IP i certyfikaty testów stron trzecich. Wraz z ciągłym postępem w nauce testowania i coraz większymi poziomami wykrywania GMO, w kupowanych przez nas materiałach, a tym samym w sprzedawanych przez nas produktach, mogą znajdować się bardzo małe ślady, w granicach określonych przepisami.